Tarasy pelplin

Tarasy- inspiracje dla domku

Tarasy znane były już w antycznym Rzymie, Grecji oraz Egipcie. Z ich szyku użytkowali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach też królowie i dobrze urodzeni. Tarasy były znakiem szychu, najczęściej osaczone bujną florą, pobudzały do relaksu i medytacji na łonie natury.  
Taras to szczegół aranżacji domu należyty dla tych, którzy wypatrują możliwości dla balkonu. Dodatkową przestrzeń, jaką dają tarasy, da się spożytkować w rozmaity sposób. Nad balkonem mają też tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam posłużyć jako miejsca biesiadowania w czasie letnim przy grillu, przez wzgląd na większą nawierzchnię użytkową. 
Typy tarasów
Taras nie musi być zaadaptowany tylko dla parteru domku, z powodzeniem może być także jego zwieńczeniem. Dzisiejsze tarasy pojawiły się jako fragment strojny dachów wieżowców, w wielu przypadkach służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jeżeli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Na ogół tarasy są położone na gruncie, wybudowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu bądź nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras urządzony jest nad garażem czy też piwnicą. 
Jakże da się zaopatrzyć swój taras?
Urządzenie tarasu z pozoru zdaje się nietrudne. Tarasy służą nam przede wszystkim do odpoczynku na ożywczym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą lub lekturą w ręku. Jeśli takie ma być jego wykorzystanie, jedyne czego nam trzeba to komfortowe miejsce do siedzenia a przy tym niewielki stół. Projektujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto byśmy pomyśleli o nabyciu większych kompletów wypoczynkowych z dużym stołem. Zaletą zadaszonego tarasu z pewnością jest to, że takie spotkanie może się odbyć również w przypadku złośliwej pogody. Jeżeli ma być to nasz schron, musimy go wyposażyć w stylu, jaki nam pasuje. Marzycielski taras w stylu prowansalskim, to bez wątpienia postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny oraz dodatki, pastelowe odcienie. Prowansja to też zioła, które powinno się ustawić w olśniewających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to prymitywny, współczesny styl, podtrzymany w szarościach, beżach dodatkowo zimnych błękitach. Proste drewniane meble i nienatrętne dodatki np. metalowe kosze, zawalone kominkowym drewnem. Jednym słowem podmuch surowej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.