Tarasy świętochłowice

Tarasy- inspiracje dla budynku

Tarasy znane były już w starożytnym Rzymie, Grecji a przy tym Egipcie. Z ich czaru korzystali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach także królowie oraz arystokracja. Tarasy były symbolem luksusu, z reguły osaczone bujną roślinnością, pobudzały do relaksu i medytacji na łonie przyrody.  
Taras to element aranżacji domu należyty dla tych, którzy wypatrują możliwości dla balkonu. Poboczną przestrzeń, jaką dają tarasy, można wyczerpać w wieloraki sposób. Nad balkonem mają również tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam służyć jako miejsca biesiadowania w okresie letnim przy grillu, z uwagi na większą przestrzeń użytkową. 
Warianty tarasów
Taras nie musi być zaadaptowany tylko dla parteru domku, z powodzeniem może być również jego zwieńczeniem. Nowoczesne tarasy pojawiły się jako element strojny dachów wieżowców, często służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są pewne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Z reguły tarasy są położone na gruncie, zbudowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu albo nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Zdarza się, że taras urządzony jest nad garażem albo piwnicą. 
W jaki sposób należy urządzić swój taras?
Wyposażenie tarasu z pozoru zdaje się nietrudne. Tarasy dogadzają nam zwłaszcza do odpoczynku na świeżym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą lub książką w ręku. Jeżeli takie ma być jego zużytkowanie, jedyne czego nam trzeba to wygodne miejsce do siedzenia a także nieduży stół. Planujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto byśmy pomyśleli o nabyciu większych zestawów wypoczynkowych z wielkim stołem. Plusem zadaszonego tarasu bez wątpliwości jest to, że takie spotkanie może się odbyć również w przypadku złej pogody. Jeśli ma być to nasz schron, musimy go urządzić w stylu, który nam pasuje. Niezwykły taras w stylu prowansalskim, to bez wątpienia postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny oraz akcesoria, pastelowe barwy. Prowansja to też zioła, które można postawić w fantastycznych donicach. Taras w stylu skandynawskim, to surowy, nowomodny styl, podtrzymany w szarościach, beżach oraz zimnych błękitach. Proste drewniane meble i nienatrętne akcesoria np. metalowe kosze, zapełnione kominkowym drzewem. Jednym słowem powiew lodowatej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.